Näpunäited Marabu do it aerosoolvärvidega värvimiseks

Marabu do it

Värvikirevad rattakummid, tahvlivärviga loodud jutumullid, sädelevad pildiraamid või antiikse ilmega lamp? Marabu do it värvide ja eriefekti-aerosoolidega muutub iga ese kaunimaks! Siin on mõned nõuanded parimate tulemuste saamiseks Marabu do it aerosoolvärvidega.

 • Aluspind
  Alus peab kindlasti olema puhas, mitterasvane ja kuiv.
 • Toas või õues?
  Värvi on soovitatav kasutada õues või väga hästi ventileeritud kohtades! Kõik, mis peab värvipritsmete eest kaitstud olema, tuleb kinni katta!
 • Temperatuur ja pihustuskaugus
  Mitte liiga kuum ega külm. Mitte liiga lähedal ega kaugel. Optimaalne temperatuur ja soovitatav pihustuskaugus on iga pudeli peal kirjas.
 • Purgi ettevalmistamine kasutamiseks
  Eemaldage turvalukk (tehtav ka ilma kruvikeerajata!). Raputage pudelit tugevalt 2–3 minutit.
 • Alustamine
  Tehke esmalt proovivärvimine, nt ajalehepaberil. Ühtlane tulemus ilma pritsmete või niredeta: suuri pindu on hea pihustada ristamisi ning väiksemaid objekte spiraalselt, suunaga keskelt väljapoole.

Lihtsad aerosoolvärvimise tehnikad:

Katmine
Triibulise pinna või stiilse mustri loomiseks tuleks pinnad katta maalriteibiga, lasta värv peale ning teip eemaldada. Võib kasutada ka mitme värvikihi tegemiseks!

Šabloonvärvimine
Spetsiifiliste kujundite loomine: šabloon paigutada soovitud asendisse, värv peale pihustada ja šabloon ettevaatlikult eemaldada – ja ongi valmis! Teravama kontuuri saamiseks kasutada šablooni fikseerimisspreid.

Marabu do it

Kui vajate julgeid värvitoone, trendikaid pastellivarjundeid, tahvlivärvi või uusi põnevaid eriefekte, siis on do it kõigi nende suurte ja väikeste tööde jaoks just see õige spreivärv!