Vabasta loovus koos Winsor&Newton Designers Gouache’iga

Winsor&Newton on juba aastast 1832 tegutsenud kaubamärk, mis on muutunud kvaliteetsete kunstitarvete sünonüümiks. Erandiks ei ole ka nende Designers Gouache, millest iga guaššifänn tõenäoliselt kuulnud on. Milline on Winsor&Newton Designers Gouache?

Winsor&Newton on Designers Gouache’i tootnud juba aastast 1935. See on täielikult läbipaistmatu ja matt viimistlusega sile ja tasane guaššvärv, mille erksad värvitoonid teevad sellest suurepärase valiku nii graafilistele disaineritele, illustraatoritele kui ka kujutavatele kunstnikele. Märkimisväärne valik pakub üle 80 värvitooni, mille hulgast kunstnikud ja disainerid saavad leida oma järgmise projekti jaoks just sobivaima tooni.

Lisaks on Winsor&Newton Designers Gouache’il ainulaadne võime pärast kuivamist uuesti aktiveeruda, mis võimaldab teha oma töös muudatusi või parandusi ka pärast värvi kuivamist. Samuti on võimalik seda kasutada ka vesivärvi asemel või kombineerida neid kahte oma töödes, mis on võimalik tänu nende ühisele koostisosale – kummiaraabikule. See teeb sellest värvist ka suurepärase valiku kunstnikele, kellele meeldib töötada mõlema meediumiga.

Kõik Designer’s Gouache värvid ei ole valguskindlad. Mõned värvid, nagu näiteks erksad roosad ja lillad, on vaid mõõdukalt vastupidavad ja sobivad seetõttu pigem disaineritele kui kujutavatele kunstnikele. Igal värvituubil on märgistus AA, A, B või C. AA- ja A-kategooria on soovitatav püsivate kujutavate maalide jaoks, kuna need ei tohiks tuhmuda, samas kui C-kategooria võib tuhmuda mõne kuu jooksul.

Oluline on märkida, et guaššimaale ei tohiks lakkida, kuna see võib oluliselt mõjutada töö sügavust, tumedust ja viimistlust. Parim viis guaššimaali kaitsmiseks on selle raamimine, jättes teose ja klaasi vahele teatava vahemaa, et vältida kondensatsiooni ja hallituse teket.

Winsor&Newton Designers Gouache on kvaliteetne ja mitmekülgne värv, mida tasub kindlasti igal kunstnikul või disaineril proovida.