Kindlus Graphitint pliiatsitega

logo-derwent

Graphitint pliiatsid on kergelt toonitud akvarellitavad grafiitpliiatsid. Ühendatud on grafiidi draama ja loovus värvivarjundite mänguga. Kuivalt kasutades on tulemuseks pliiatsijoonis mahedate alatoonidega. Veega töödeldes muutuvad toonid erksamaks ja mahlakamaks.

Vaja läheb:

  • Pliiats Derwent Graphitint 07 Ocean Blue, 17 Autumn Brown, 9 Warm Grey
  • Joonistuspaber 150g
  • Harilikpliiats 2B
  • Pintsel

Töö käik:

1) Joonista harilikupliiatsiga üldpildi jooned
blogi-nn-graphitind-step12) Värvi õrnalt Graphitint Autumn Brown pliiatsiga kogu hoone, väljaarvatud kirikutorni parem pool ja kiriku külje ülemine kolmnurk.
Kasutades Ocean Blue pliiatsit, varjuta õrnalt üle pruuni, kus on varjude ala. Tugevamalt võib katta torni vasaku osa ja hoonete vasakud küljed. Kata kergelt ka ülejäänud ala, väljaarvatud päris heledaks jäävad alad.
Tooni Warm Grey pliiatsiga aknad ja igasugused kontuurid (kontuurid maheneva hiljem akvarellitades).
Arvesta pliiatsite kui pigmentidega – mida tugevamalt ja rohkem pliiatsit vajutada, seda tugevam jääb ka vastav toon. 

blogi-nn-graphitint-step23) Kasutades pintslit ja puhast vett, akvarellita taevast, hoides seda korralikult märjana ja seejärel jätkata ülejäänud hoonega liikudes heledalt tumedamale. Väldi valgeid alasid, alusta heledatest osadest kandes vett õrnade tõmmetega ja hoia pintsel puhtana.
Lõpus märga kergelt torni. 

blogi-nn-graphitint-step34) Jätka kiriku akvarellitamisega. Tegele iga osaga eraldi ja hoia pintsel puhtana. Pea meeles, et töötada alati heledalt tumedale, et tumedamad pigmendid ei satuks heledale.
Pildi võib lugeda valminuks, aga võib lisada ka suurema kontrasti jaoks Graphitinti. 

blogi-nn-graphitint-step45) Kui pilt on kuiv, lisa ühtalselt Ocean Blue pliiatsiga tumedamad varjude osad. Seejärel akvarellita need osad – tulemuseks on sügavam ja intensiivsem toonide kontrast, mis teeb pildi tugevamaks.