Kaunis kaart Airplac Core vahtplaadiga

Rõõmusta oma ema sel emadepäeval kauni ning unikaalse kaardiga. Vahtplaadiga saad trükkida ilusaid ning omapäraseid pilte ilma suure pingutuseta.

Vaja läheb:

  • AirPlac Core vahtplaati
  • Akrüülvärve
  • Trükirulli
  • Kaardipõhja
  • Tugevat teritatud pliiatsit või mõnda muud teravat pulka
  • Prinditud pilti, mida soovid trükkida

1) Kinnita pilt, mida soovid trükkida vahtplaadi külge. Meie oleme selleks kasutanud MT Washi teipi.

 

PS! Trükitud pilt jääb kaardile peegelpildis. Hoia seda meeles, kui soovid trükkida teksti.

2) Kraabi hariliku või pulgaga lillekimbu piirjooned läbi printeri paberi vahtplaadi sisse. Vali ainult kõige üldisemad piirjooned. Detaile on vahtplaadi olemuse tõttu keerulisem saavutada.

3) Kui pilt on plaadile sisse kraabitud, saab hakata trükkima. Selleks rulli trükivärv siledal pinnal ühtlaseks.

 

PS! Meie oleme rullimise aluseks kasutanud plastiklehe siledamat poolt, kuid võib kasutada ka näiteks vana pildiraami klaasi.

4) Kanna trükivärv trükirulliga kraabitud vahtplaadile. Jälgi, et värvikiht ei oleks liiga õhuke. Kuna akrüülvärv kuivab kiirelt, võib õhukese värvikihiga vahtplaat paberi külge kinni jääda.

5) Aseta vahtplaat trükivärvi pind allpool kaardi esiküljele. Silu seda natuke aega ühtlaselt, et tagada pildi ühtlane kandumine paberile. Võid siin appi võtta ka näiteks taignarulli.

6) Eemalda vahtplaat ettevaatlikult paberilt. Lase kaardil natuke kuivada ja ongi kaunis kaart emale valmis. Kirjuta kaardile sisse armas sõnum ja saadki juba kaardi üle anda.