Viquel

viquel-yldine

Viquel on polüpropüleenist kontori- ja koolitarvete tootja. Sellel väga konkurentsitihedal turul kasutab Viquel ära üle 60 aasta kogutud oskusteavet aga ka tugevat innovatsioonivõimet (uued materjalid, värvid, tarvikud, jne). Kaasaegne tehas, keskkonnapoliitika ja lai tootevalik on lubanud Viquelil kasvada ja saada selles valdkonnas Euroopa tipptegijaks.


Ajalugu

Viquel loodi 1949. aastal, kasutades firma nimena selle asutaja nime. Firma, mis asutati Pariisi 11. linnaosa südames, parkimistöökodade piirkonnas, Saint-Martin’i kanali lähedal, andis tööd 6 inimesele ja valmistas nahast käekotte. 1955. aastal katsetas firma plastmaterjalide ja PVC-lehtede proovidega. Klientidel tekkis nende materjalide vastu suur huvi, mistõttu Georges Viquel laiendas koheselt PVC-toodete valikut, lisades sellesse väikeseid nahktooteid nagu kammihoidja, dušimüts, jne. Ühe oma tellija – Prantsuse jae- ja toidukaupade keti Monoprix – palvel hakkas firma tootma elastsest ja jäigast plastikust koolitarbeid: Viquel sai seejärel juhtivaks PVC materjalist vihikuümbriste tootjaks. Firma koolitarvete valikusse lisandusid kiirköitjad ja pinalid.

1959. aastal, kui detsentraliseerimise poliitika julgustas firmasid laienema teistesse piirkondadesse, muudeti Viquel aktsiaseltsiks. Sotsiaalse staatuse muutusega kaasnes 800 m² uute ruumide avamine 1962. aasta juunis. 1965. aasta oktoobris Georges Viquel suri ning firmaga ühines tema poeg.

1972. aasta märgib ühe erilise sündmuse tõttu firma jaoks pöördepunkti: üks tarnijatest tutvustab Gérard Viquelile uut materjali, milleks on polüpropüleen (PP). Uus algus on lennukas ning esimesteks toodeteks on mapid, kiirköitjad ja dokumendikohvrid. 1987. aastal tõi äri kasvamine ja aktsionäride kaasamine kaasa 8500 m² suuruse arvutipõhise laokeskuse ehitamise Grisolles’is, vaid mõned kilomeetrid tootmisüksustest eemal.

1991. aastal ostis Gérard Viquel kõik firma aktsiad tagasi ja võttis äri juhtimise üle. Järgmisel aastal viidi firma peakorter Courbevoie’st Colombes’i. Loodi ekspordiosakond, mis hakkas arendama müüki rohkem kui 55 riigis üle maailma. 1996. aasta maikuus ühines firmaga Gérard Viqueli tütar Vanessa Viquel. Tulenevalt oma haridusest ja kogemustest hakkas ta juhtima firma haldus- ja finantsosakonda. See areng kindlustas Viqueli soovi jääda sõltumatuks perefirmaks. 1990. aastate lõpus asutas Viquel turundusosakonna, mille ülesandeks oli luua uusi tooteseeriaid ja mis koosnes kahest tootejuhist ja kolmest arvutigraafika disainerist, et rahuldada klientide vajadusi ja edendada ettevõtte positsioneerimist, mis keskendus nüüd innovatsioonile ja loovusele.

2000. aastal tegi firma täiendavaid investeeringuid ning omandas kolmanda tootmisüksuse Fère en Tardenois’s ning 2008. aastal, hakati keskkonna kaitsmise soovist tulenevalt pakkuma keskkonnasõbralikke tootesarju.