Mabef

mabef-yldine

MABEFi molbert on toode, mis kestab terve elu, olles austusavalduseks selle loojate pühendumusele ja meisterlikkusele. MABEFi omanikud on panustanud oma oskusi selle firma juhtimisse juba üle 70 aasta. Reageerides klientide vajadustele ja soovidele traditsioonilise tõsiduse ja lugupidamisega, on ettevõte püüdnud tagada tehnilist innovatsiooni ning tootmist pidevalt parandanud. Tulemuseks on tugev ja töökindel toode, mis ajale hästi vastu peab. Kõigil MABEFi toodetel on „eluaegne“ garantii.

MABEF ekspordib oma tooteid ligi 60 riiki üle kogu maailma. MABEFi edu on ülemaailmne peamiselt tänu kestvale püüdlusele hankida kõik materjalid ja vahendid ainult Itaaliast või Euroopast, et garanteerida kvaliteet ja töökindlus tootele, mis on 100% „Itaalias valmistatud”.


Ajalugu

1948 Firma algus
Albino Bruno Mariotto oli osav tisler ja restauraator aga ka kirglik maalikunstnik. Koos oma abikaasa Ritaga otsustasid nad asutada väikese käsitööpoe, et valmistada molberteid kunstnikele Ispras, mis on väike linn Maggiore järve ääres.

1954 Esimene töökoda
Mõne aastaga muutus molbertite tootmine nõnda edukaks, et ta pidi kolima lähedalasuvasse Gallarate linna, kus alustati väikese 250 m2 töökojaga.

1958–1970 Esimesed välismaised turud
Albino Bruno poeg Luciano Mariotto ja tema väimees Giovanni Tottoli ühinesid tema äriga ning koos nendega hakati toodangut välismaale eksportima.

1974 Uus tehas
Uus tootmisüksus pindalaga üle 6000 ruutmeetri asutati Cardano al Campos, kus ettevõte ka siiani asub.

1975 Laienemine maailmas
Firma võttis nimeks MABEF, kasutades selle asutaja initsiaale: Mariotto Albino Bruno & Pojad (itaalia keeles Figli) ning see kaubamärk hakkas rahvusvaheliust tuntust koguma.

1984 Kokkupandav molbert
Luciano kujundas molberti, mida kerge transportida, kokku panna ja kasutada. See „leiutis“ kasvatas veelgi MABEFi molbertite populaarsust.

1986–1991 Uus põlvkond
Perefirmaga ühinesid Albino Bruno lapselapsed Laura Mariotto ja Sandro ning Paolo Tottoli. Laura ja Sandro hoolitsevad kaubandus- ja turunduslike aspektide eest, kindlustades MABEFi brändi, ning Paolo tegeleb tehnilise poole ja tootmisega.

2002 Ökoloogiline jätkusuutlikkus
MABEF pöörab suurt tähelepanu keskkonnateemadele. 100% tootmises tekkinud puidujäätmetest taaskasutatakse ja muudetakse graanuliteks – ökoloogiline kütus, mida kasutatakse tehase ja kontorite kütmiseks.

2004 FSC sertifikaat
MABEF sai FSC sertifikaadi tänu MABEFi molbertite valmistamiseks kasutatava toormaterjali keskkonnasõbralikele valikutele. Kasutatav puit on kõrge kvaliteediga pöök, mis pärineb sertifitseeritud metsaaladest, kus on tagatud kohene taasistutamine.