Töötuba: PUNKTIGA SÕBRAKS

Punktiga sõbraks

Tule töötuppa PUNKTIGA SÕBRAKS!

Töötoas „loeme“ raamatut „Punkt otsib kunsti“, tutvume kunstielementidega ja loome praktilise töö, mis aitab kunstielemente mõtestada ja neid kunstitegevustesse rakendada. Iga koolitusel osaleja saab võimaluse katsetada parimaid töövahendeid ja raamatu „Punkt otsib kunsti“ koju kaasa.

Juhendaja – Edna Vaher
Edna Vahter on kunstiõpetaja, kes on kunsti õpetanud üle 25 aasta. Ta on Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse didaktika dotsent ja töötab kunstiõpetajana ka Eesti Rahvusvahelises Koolis. Edna Vahter on mitmete kunstiharidust käsitlevate õppematerjalide ja artiklite autor (www.etis.ee).

„Punkt otsib kunsti“ raamatu kohta:
On üks punkt. Ja valge paber. Punkt valgel paberil. Sealt saabki alguse teekond avastamaks kunstielemendid, mis on need tükikesed, millest kunstiteosed koosnevad ja mis aitavad ka punktil kunsti leida. Kui kunst avastatud, saab mõnus ja vaba loomine alata. Või on miskit veel vaja? Lugu punktist saab jutustada mitut moodi. Lugu saab rääkida tervikuna ja kunst leitakse sel viisil üsna kiiresti üles. Igast leheküljest annab aga rääkida ka eraldi ja iga lehekülje põhjal saab luua uue loo või kunstiteose. Seetõttu leiab raamatu lehekülgedelt vaid visuaalseid vihjeid.